Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualizacja regulaminu obszarów "Zanocuj w lesie"

Zgodnie z Decyzją nr 46/2022 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 09.06.2022 r. zmianie uległ regulamin obszarów "Zanocuj w lesie".

Jak wczytacie się w treśc nowego regulaminu to dowiecie się że można na nasyzm terenie uzytkowac już turystycznych kuchenek gazowych do przygotowywania posików z zachowaniem ogólnych zasad BHP.

Dotychczasowo pozwolenie takie funkcjonowało na kilku pilotażowych obszarach. Ale zdaliśmy ezgamin z odpowiedzialności i od 9 czerwca tego roku, Nadleśniczowie mogą umożliwić na zarządzanych przez nich terenach z programu "Zanocuj w lesie"  korzystanie z kuchenek gazowych.
Jednak taka możliwośc nie jest obligatoryjna i planując pobyt, albo wycieczkę/marszrutę przez tereny z kilku nadleśnictw dobrze jest się zapoznać z obowiązującymi w nich regulaminami.

Tak, Tak, każde nadleśnictwo ma inny ale wszystkie sa do siebie podobne i dla ułatwienia dodam że zapisy odnośnie kuchenek powinny znajdować się w okolicach pkt. 17.

Przypominam także o konieczności zgłoszenia pobytu grupy większej niż 9 osobowa i pobytu dłuższego niż 2 noce w danym obsarze.
Dodam, że każde zgłoszenie o pobycie to większe bezpieczeństwo dla Was a i miły gest w Naszą stronę.
Fajnie jest, gdy będąc gospodarzem terenu, wiadomym jest kto na nim przebywa.

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania proszę o kontakt.

Kordynator programu "Zanocuj w lesie"
Maciej Krzak


 

Średnia (0 Głosy)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

I-wszy nocleg na obszarach "Zanocuj w Lesie"

Informacja poszła w świat i członkowie grupy "Bushcraft Dolny Śląsk" zawitali w rejony udostępnione w ramach programu "Zanocuj w Lesie" na terenie Nadlesnictwa Bolesławiec.

 

Z ich krótkich relacji wynika, że tereny przypadłu do gustu a "MUO" sprawdziło się doskonale.

Oto kilka słów, którymi podzielili się Nas goście :)

Tomek S. - Okolice Osieczowa. Nadleśnictwo Bolesławiec. Dziękujemy pięknie za udostępnienie fajnego terenu i trud włożony w zrobienie paleniska. Jest bardzo praktyczne i bezpieczne. Trafiliśmy na okienko pogodowe i udało się bez deszczu. Miejscówka super i można śmiało polecić. Większym grupom zalecamy wybranie gleby, chyba że dalsza odległość od ogniska do hamaka nie sprawia problemu. Z pewnością powtórzymy!

A poniżej kilka zdjeć więc zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

MUO czyli miejsca używania ognia

Niezmiernie miło nam poinformować, że wszystkie 3 MUO zostały już skonstruowane.

Nasi dzielni budowniczowie dołozyli starań aby wyrobić się w czasie jak najszybciej i wykonali wszystkie 3 MUO w ciągu kilku dni. Oczywiście nie zważając na niekorzystne warunki pogody czy nawał innych zajęć.

Mamy nadzieję, że wyznaczone miejsca w których można uzywać ognia przypadną Wam do gustu, zarówno pod względem ich samego wykonania a także z uwagi na ich lokalizację.

Tak tylko dla przypomnienia, przypominamy aby nikt nie zapomniał :) o obowiązującym Regulaminie korzystania z MUO a także o ogólnej zasadzie "leave no trace".

Brak komentarzy. Bądź pierwszy.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ankieta - Wasze zdanie nt. programu

Lubisz spędzać czas na łonie natury?

Chodzisz na wycieczki do lasu?

Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości?

Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę.

Zajmie ok. 10 minut.

Lasy Państwowe umożliwiają nocowanie w lesie, w tym uprawienie surwiwalu i bushcraftu na wybranych obszarach leśnych w ramach ogólnopolskiego Programu pt. ”Zanocuj w lesie”. W związku z tym pytamy osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu w lesie o ich doświadczenia, opinie i potrzeby. Zebrane informacje posłużą Lasom Państwowym do oceny i ulepszania Programu.

Ankieta jest anonimowa

ANKIETA DOSTĘPNA JEST POD TYM LINKIEM

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP

Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP

Celem projektu jest przywrócenie wartości przyrodniczych terenom pozostającym w zarządzie PGL LP zdegradowanym w wyniku działań wojskowych.

Nadleśnictwo Bolesławiec uczestniczyło  w realizacji projektu „Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP".

Projekt realizowany w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego UE Infrastruktura i Środowisko  - strona programu www.pois.gov.pl w ramach działania 2.2. Przywracanie terenom zdegradowanym wartości przyrodniczych i ochrona brzegów morskich. Koszt całkowity projektu to 130 mln zł. Jest on realizowany na terenie całej Polski w 57 nadleśnictwach, a jego działania obejmą zasięgiem obszar około 24 000 ha.

 

Celem projektu jest przywrócenie wartości przyrodniczych terenom pozostającym w zarządzie PGL LP zdegradowanym w wyniku działań wojskowych.

 

W ramach projektu realizowane będą następujące działania:

1. Wykonanie rozpoznania saperskiego i oczyszczenia terenów z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych

2. Ocena przyrodnicza terenów

3. Ocena geośrodowiskowa terenów

4. Usuwanie zanieczyszczeń gruntowych

5. Rozbiórka lub zabezpieczenie obiektów powojskowych i porządkowanie terenu

6. Przygotowanie i rewitalizacja podłoża gruntowego

7. Działania związanie z ochroną gatunków i siedlisk

8. Odnowa i przebudowa drzewostanów z dostosowaniem ich składu gatunkowego do warunków siedliskowych

Wszelkie informacje związane z projektem można znaleźć na stronie internetowej Jednostki Realizującej Projekt - Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, które z ramienia beneficjenta Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe koordynuje projekt.

Adres strony internetowej projektu:

www.ckps.lasy.gov.pl zakładka Projekty PGL LP – Rekultywacja poligonów

W ramach realizacji projektu w Nadleśnictwie Bolesławiec planowana jest dostawa sprzętu-budowa systemu monitoringu  przeciw pożarowego. Przewidywana wartość realizacji w/w zadań to 92 000,00 zł, z czego 85 % zostanie pokryte ze środków dofinansowania z funduszy europejskich.