Back

Zabieg lotniczy zwalczający Barczatkę sosnówkę

Zabieg lotniczy zwalczający Barczatkę sosnówkę

Nadleśnictwo Bolesławiec informuje, że w związku ze wzrastającym zagrożeniem ze strony szkodliwego owada – barczatki sosnówki (Dendrolimus pini L.), planuje przeprowadzić zabieg ochronny przy użyciu sprzętu agrolotniczego w drzewostanach sosnowych w terminie 25 - 30 kwietnia br.

AKTUALIZACJA!

 

Zabieg zostal wykonany w dniu 12.05.2024r.

Zakaz wstępu do lasu zostaje odwołany 13.05.2024r.

 

Nadleśnictwo Bolesławiec informuje, że w związku ze wzrastającym zagrożeniem ze strony szkodliwego owada – barczatki sosnówki (Dendrolimus pini L.),
planuje przeprowadzić zabieg ochronny przy użyciu sprzętu agrolotniczego w drzewostanach sosnowych
w terminie 25 - 30 kwietnia br.

 

Planowana powierzchnia leśna przewidziana do oprysku (652,32 ha) znajduje się na terenie  Powiatu Bolesławieckiego, w Gminie Bolesławiec – 439,05 ha i Gminie Osiecznica -213,27 ha.Obszar dotyczy Leśnictwa Krępnica w oddziałach zaznaczonych na dołączonej mapie.
Zabieg realizowany będzie z zastosowaniem środka Mospilan 20 SP w dawce 0,3 kg/ha. Preparat jest środkiem owadobójczym przeznaczonym do profesjonalnego zastosowania w ochronie drzew iglastych i liściastych przed larwami szkodników zjadających liście.
Okres prewencji nie dotyczy ludzi i pszczół . Okres karencji dla runa leśnego to 14 dni. Teren  przewidziany do oprysku lotniczego zostanie oznaczony tablicami informującymi o czasowym zakazie wstępu do lasu.

MAPA 

Decyzja Nadleśniczego o zakazie wstępu do lasu

 

Link do interaktywnej mapy z aktualnymi zakazami wstępu do lasu - ZAKAZ_WSTEPU_DO_LASU