Zakończenie certyfikacji FSC

Nadleśnictwo Bolesławiec informuje, że z dniem 22.12.2023 r. wygasł certyfikat gospodarki leśnej w systemie FSC dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, a wszelkie produkty drzewne sprzedawane po tej dacie nie posiadają w/w certyfikatu.

Jednocześnie informujemy, że obowiązującym certyfikatem dla jednostek RDLP we Wrocławiu jest certyfikat PEFC

AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Elektrośmieci w lesie

Elektrośmieci zostały znalezione w lesie. Sprawcę zaśmiecania udało się odnaleźć i nielegalne wysypisko zostało uprzątnięte a sprawca ukarany

Dnia 15 marca 2024r. podczas pełnienia obowiązków służbowych w terenie leśnym leśnictwa Brzeźnik przy drodze krajowej nr 94 na wysokości stacji paliw AVIA pracownicy Nadleśnictwa Bolesławiec ujawnili znaczą ilość porzuconych sprzętów AGD w postaci lodówek, pralek oraz innych elektronarzędzi. Strażnicy leśni przystąpili do lustracji porzuconych śmieci celem ustalenia ewentualnych sprawców zaśmiecania lasu. Podczas przeszukiwania śmieci ujawniono dokumenty należące do jednego z mieszkańców miejscowości Ocice. Niezwłocznie udano się w miejsce zamieszkania wskazane w przedmiotowych dokumentach. Podczas czynności wyjaśniających sprawca został zobligowany do naprawienia wyrządzonej szkody w postaci uprzątnięcia terenu leśnego a także poddanie się karze w postaci mandatu karnego w maksymalnej wysokości przewidzianej w kodeksie wykroczeń za tego typu wykroczenia.

Śmieci w lesie są coraz czestszym problemem. Pomimo istnienia PSZOKów mieszkańcy naszej okolicy niesty dalej trwają w przekonaniu, że wywożenie śmieci do lasu ujdzie im na sucho, że uda im sie pozbyć odpadów unikając kary. Dzieki działalności Straży Leśnej, pracowników Nadleśnictwa ale także i mieszkańców okolicznych miejscowości udaje się dotrzeć do sprawców. Las pozostaje czysty i cieszy oko pozwalając jednocześnie z przyjemnością spędzać czas.


Nadleśnictwa i inne